Conjugaison verbe אֻשַּׁר en hébreu

Présent

Masc.

אני/אתה/הוא מְאוּשָּׁר מְאֻשָּׁר
méouchar
אנחנו/אתם/הן מְאוּשָּׁרִים מְאֻשָּׁרִים
méoucharim

Fém.

אני/את/היא מְאוּשֶּׁרֶת מְאֻשֶּׁרֶת
méouchérett
אנחנו/אתן/הן מְאוּשָּׁרוֹת מְאֻשָּׁרוֹת
méoucharott

Passé

אני אוּשַּׁרְתִּי אֻשַּׁרְתִּי
ouchar'ti

Masc.

אתה אוּשַּׁרְתָּ אֻשַּׁרְתָּ
ouchar'ta
הוא אוּשַּׁר אֻשַּׁר
ouchar

Fém.

את אוּשַּׁרְתְּ אֻשַּׁרְתְּ
ouchar'te
היא אוּשְּׁרָה אֻשְּׁרָה
ouchérah
אנחנו אוּשַּׁרְנוּ אֻשַּׁרְנוּ
ouchar'nou
אתם אוּשַּׁרְתֶּם אֻשַּׁרְתֶּם
ouchar'tèm
הם אוּשְּׁרוּ אֻשְּׁרוּ
ouchérou
אתן אוּשַּׁרְתֶּן אֻשַּׁרְתֶּן
ouchar'tènn
הן אוּשְּׁרוּ אֻשְּׁרוּ
ouchérou

Futur

אני אֲאוּשַּׁר אֲאֻשַּׁר
aouchar

Masc.

אתה תְּאוּשַּׁר תְּאֻשַּׁר
téouchar
הוא יְאוּשַּׁר יְאֻשַּׁר
yéouchar

Fém.

את תְּאוּשְּׁרִי תְּאֻשְּׁרִי
téouchéri
היא תְּאוּשַּׁר תְּאֻשַּׁר
téouchar
אנחנו נְאוּשַּׁר נְאֻשַּׁר
néouchar
אתם תְּאוּשְּׁרוּ תְּאֻשְּׁרוּ
téouchérou
הם יְאוּשְּׁרוּ יְאֻשְּׁרוּ
yéouchérou
אתן תְּאוּשְּׁרוּ תְּאֻשְּׁרוּ
téouchérou
הן יְאוּשְּׁרוּ תְּאֻשַּׁרְנָה
yéouchérou