Conjugaison verbe לְהִיקָּווֹת (léhiqavott) en hébreu

Flag לְהִקָּווֹת לְהִיקָּווֹת - נִקְוֶוה [ léhiqavott - niq'vevh ]

Présent

Masc.

אני/אתה/הוא נִקְוֶוה נִקְוֶה
niq'vevh
אנחנו/אתם/הן נִקְוִוים נִקְוִים
niq'vivym

Fém.

אני/את/היא נִקְוֵוית נִקְוֵית
niq'vèvytt
אנחנו/אתן/הן נִקְווֹת
niq'vott

Passé

אני נִקְוֵויתִי נִקְוִיתִי
niq'vèvyti

Masc.

אתה נִקְוֵויתָ נִקְוִיתָ
niq'vèvyta
הוא נִקְוָוה נִקְוָה
niq'vavh

Fém.

את נִקְוֵוית נִקְוִית
niq'vèvytt
היא נִקְוְותָה נִקְוְתָה
niq'v'vtah
אנחנו נִקְוֵוינוּ נִקְוֵינוּ
niq'vèvynou
אתם נִקְוֵויתֶם נִקְוִיתֶם
niq'vèvytem
niq'vou
אתן נִקְוִויתֶן נִקְוִיתֶן
niq'vivytenn
niq'vou

Futur

אני אֶקָּוֶוה אִקָּוֶה
eqavevh

Masc.

אתה תִּיקָּוֶוה תִּקָּוֶה
tiqavevh
הוא יִיקָּוֶוה יִקָּוֶה
yiqavevh

Fém.

את תִּיקָּוִוי תִּקָּוִי
tiqavivy
היא תִּיקָּוֶוה תִּקָּוֶה
tiqavevh
אנחנו נִיקָּוֶוה נִקָּוֶה
niqavevh
אתם תִּיקָּווּ תִּקָּווּ
tiqavou
הם יִיקָּווּ יִקָּווּ
yiqavou
אתן תִּיקָּווּ תִּקָּווּ
tiqavou
הן תִּיקָּוֶוינָה תִּקָּוֶינָה
tiqavevynah

Impératif

Masc.

אתה הִיקָּוֵוה הִקָּוֵה
hiqavèvh
אתם הִיקָּווּ הִקָּווּ
hiqavou

Fém.

את הִיקָּוִוי הִקָּוִי
hiqavivy
אתן הִיקָּוֶוינָה הִקָּווּ
hiqavevynah