Conjugaison verbe לְהִתְחַיֵּיל (léhit'khayèyl) en hébreu

Flag לְהִתְחַיֵּל לְהִתְחַיֵּיל - מִתְחַיֵּיל [ léhit'khayèyl - mit'khayèyl ]
Flag s'enrégimenter; s'enrôler; s'engager dans l'armée

Présent

Masc.

אני/אתה/הוא מִתְחַיֵּיל מִתְחַיֵּל
mit'khayèyl
אנחנו/אתם/הן מִתְחַיְּילִים מִתְחַיְּלִים
mit'khayéylim

Fém.

אני/את/היא מִתְחַיֶּילֶת מִתְחַיֶּלֶת
mit'khayéylett
אנחנו/אתן/הן מִתְחַיְּילוֹת מִתְחַיְּלוֹת
mit'khayéylott

Passé

אני הִתְחַיַּילְתִּי הִתְחַיַּלְתִּי
hit'khayayl'ti

Masc.

אתה הִתְחַיַּילְתָּ הִתְחַיַּלְתָּ
hit'khayayl'ta
הוא הִתְחַיֵּיל הִתְחַיֵּל
hit'khayèyl

Fém.

את הִתְחַיַּילְתְּ הִתְחַיַּלְתְּ
hit'khayayl'te
היא הִתְחַיְּילָה הִתְחַיְּלָה
hit'khayéylah
אנחנו הִתְחַיַּילְנוּ הִתְחַיַּלְנוּ
hit'khayayl'nou
אתם הִתְחַיַּילְתֶּם הִתְחַיַּלְתֶּם
hit'khayayl'tèm
הם הִתְחַיְּילוּ הִתְחַיְּלוּ
hit'khayéylou
אתן הִתְחַיַּילְתֶּן הִתְחַיַּלְתֶּן
hit'khayayl'tènn
הן הִתְחַיְּילוּ הִתְחַיְּלוּ
hit'khayéylou

Futur

אני אֶתְחַיֵּיל אֶתְחַיֵּל
et'khayèyl

Masc.

אתה תִּתְחַיֵּיל תִּתְחַיֵּל
tit'khayèyl
הוא יִתְחַיֵּיל יִתְחַיֵּל
yit'khayèyl

Fém.

את תִּתְחַיְּילִי תִּתְחַיְּלִי
tit'khayéyli
היא תִּתְחַיֵּיל תִּתְחַיֵּל
tit'khayèyl
אנחנו נִתְחַיֵּיל נִתְחַיֵּל
nit'khayèyl
אתם תִּתְחַיְּילוּ תִּתְחַיְּלוּ
tit'khayéylou
הם יִתְחַיְּילוּ יִתְחַיְּלוּ
yit'khayéylou
אתן תִּתְחַיְּילוּ תִּתְחַיְּלוּ
tit'khayéylou
הן תִּתְחַיֵּילְנָה תִּתְחַיֵּלְנָה
tit'khayèyl'nah

Impératif

Masc.

אתה הִתְחַיֵּיל הִתְחַיֵּל
hit'khayèyl
אתם הִתְחַיְּילוּ הִתְחַיְּלוּ
hit'khayéylou

Fém.

את הִתְחַיְּילִי הִתְחַיְּלִי
hit'khayéyli
אתן הִתְחַיֵּילְנָה הִתְחַיֵּלְנָה
hit'khayèyl'nah