Conjugaison verbe לְהַחְתִּים (léhakh'tim) en hébreu

Présent

Masc.

אני/אתה/הוא מַחְתִּים
makh'tim
אנחנו/אתם/הן מַחְתִּימִים
makh'timim

Fém.

אני/את/היא מַחְתִּימָה
makh'timah
אנחנו/אתן/הן מַחְתִּימוֹת
makh'timott

Passé

hekh'tam'ti

Masc.

hekh'tam'ta
hekh'tim

Fém.

hekh'tam'te
hekh'timah
hekh'tam'nou
hekh'tam'tèm
hekh'timou
hekh'tam'tènn
hekh'timou

Futur

akh'tim

Masc.

takh'tim
yakh'tim

Fém.

takh'timi
takh'tim
אנחנו נַחְתִּים
nakh'tim
takh'timou
yakh'timou
takh'timou
yakh'timou

Impératif

Masc.

hakh'tèm
hakh'timou

Fém.

hakh'timi
hakh'timou