Conjugaison verbe לִגְרוֹב (lig'rov) en hébreu

Flag לִגְרֹב לִגְרוֹב - גּוֹרֵב [ lig'rov - gorèv ]
Flag enfiler des chaussettes

Présent

Masc.

אני/אתה/הוא גּוֹרֵב
gorèv
אנחנו/אתם/הן גּוֹרְבִים
gor'vim

Fém.

אני/את/היא גּוֹרֶבֶת
gorevett
אנחנו/אתן/הן גּוֹרְבוֹת
gor'vott

Passé

garav'ti

Masc.

garav'ta
הוא גָּרַב
garav

Fém.

garav'te
gar'vah
garav'nou
guérav'tèm
gar'vou
guérav'tènn
gar'vou

Futur

אני אֶגְרוֹב אֶגְרֹב
eg'rov

Masc.

אתה תִּגְרוֹב תִּגְרֹב
tig'rov
הוא יִגְרוֹב יִגְרֹב
yig'rov

Fém.

tig'r'vi
היא תִּגְרוֹב תִּגְרֹב
tig'rov
אנחנו נִגְרוֹב נִגְרֹב
nig'rov
tig'r'vou
yig'r'vou
אתן תִּגְרוֹבְנָה תִּגְרֹבְנָה
tig'rov'nah
הן תִּגְרוֹבְנָה תִּגְרֹבְנָה
tig'rov'nah

Impératif

Masc.

אתה גְּרוֹב גְּרֹב
guérov
guir'vou

Fém.

guir'vi
אתן גִּרְבוּ גְּרֹבְנָה
guir'vou

Participe passif

Masc.

garouv
guérouvim

Fém.

guérouvah
guérouvott