Conjugaison verbe לִלְחוֹךְ (lil'khokhe) en hébreu

Flag לִלְחֹךְ לִלְחוֹךְ - לוֹחֵךְ [ lil'khokhe - lokhèkhe ]

Présent

Masc.

אני/אתה/הוא לוֹחֵךְ
lokhèkhe
אנחנו/אתם/הן לוֹחְכִים
lokh'khim

Fém.

אני/את/היא לוֹחֶכֶת
lokhekhett
אנחנו/אתן/הן לוֹחְכוֹת
lokh'khott

Passé

lakhakh'ti

Masc.

lakhakh'ta
הוא לָחַךְ
lakhakhe

Fém.

lakhakh'te
lakh'khah
אנחנו לָחַכְנוּ
lakhakh'nou
lékhakh'tèm
lakh'khou
lékhakh'tènn
lakh'khou

Futur

אני אֶלְחוֹךְ אֶלְחֹךְ
el'khokhe

Masc.

אתה תִּלְחוֹךְ תִּלְחֹךְ
til'khokhe
הוא יִלְחוֹךְ יִלְחֹךְ
yil'khokhe

Fém.

til'kh'khi
היא תִּלְחוֹךְ תִּלְחֹךְ
til'khokhe
אנחנו נִלְחוֹךְ נִלְחֹךְ
nil'khokhe
til'kh'khou
yil'kh'khou
אתן תִּלְחְכוּ תִּלְחֹכְנָה
til'kh'khou
הן תִּלְחוֹכְנָה תִּלְחֹכְנָה
til'khokh'nah

Impératif

Masc.

אתה לְחוֹךְ לְחֹךְ
lékhokhe
likh'khou

Fém.

likh'khi
אתן לְחוֹכְנָה לְחֹכְנָה
lékhokh'nah

Participe passif

Masc.

lakhoukhe
lékhoukhim

Fém.

lékhoukhah
lékhoukhott