Conjugaison verbe לִנְצוֹר (lin'tsor) en hébreu

Flag לִנְצֹר לִנְצוֹר - נוֹצֵר [ lin'tsor - notsèr ]

Présent

Masc.

אני/אתה/הוא נוֹצֵר
notsèr
אנחנו/אתם/הן נוֹצְרִים
nots'rim

Fém.

אני/את/היא נוֹצֶרֶת
notserett
אנחנו/אתן/הן נוֹצְרוֹת
nots'rott

Passé

natsar'ti

Masc.

natsar'ta
הוא נָצַר
natsar

Fém.

natsar'te
nats'rah
אנחנו נָצַרְנוּ
natsar'nou
nétsar'tèm
nats'rou
nétsar'tènn
nats'rou

Futur

אני אֶנְצוֹר אֶנְצֹר
en'tsor

Masc.

אתה תִּנְצוֹר תִּנְצֹר
tin'tsor
הוא יִנְצוֹר יִנְצֹר
yin'tsor

Fém.

tin'ts'ri
היא תִּנְצוֹר תִּנְצֹר
tin'tsor
אנחנו נִנְצוֹר נִנְצֹר
nin'tsor
tin'ts'rou
yin'ts'rou
אתן תִּנְצוֹרְנָה תִּנְצֹרְנָה
tin'tsor'nah
הן תִּנְצוֹרְנָה תִּנְצֹרְנָה
tin'tsor'nah

Impératif

Masc.

אתה נְצוֹר נְצֹר
nétsor
nits'rou

Fém.

nits'ri
אתן נְצוֹרְנָה נְצֹרְנָה
nétsor'nah

Participe passif

Masc.

אתה נָצוּר
natsour
nétsourim

Fém.

nétsourah
nétsourott