Conjugaison verbe לִקְרוֹשׁ (liq'roch) en hébreu

Flag לִקְרֹשׁ לִקְרוֹשׁ - קוֹרֵשׁ [ liq'roch - qorèch ]

Présent

Masc.

אני/אתה/הוא קוֹרֵשׁ
qorèch
אנחנו/אתם/הן קוֹרְשִׁים
qor'chim

Fém.

אני/את/היא קוֹרֶשֶׁת
qorechètt
אנחנו/אתן/הן קוֹרְשׁוֹת
qor'chott

Passé

qarach'ti

Masc.

qarach'ta
הוא קָרַשׁ
qarach

Fém.

qarach'te
qar'chah
qarach'nou
qérach'tèm
qar'chou
qérach'tènn
qar'chou

Futur

אני אֶקְרוֹשׁ אֶקְרֹשׁ
eq'roch

Masc.

אתה תִּקְרוֹשׁ תִּקְרֹשׁ
tiq'roch
הוא יִקְרוֹשׁ יִקְרֹשׁ
yiq'roch

Fém.

tiq'r'chi
היא תִּקְרוֹשׁ תִּקְרֹשׁ
tiq'roch
אנחנו נִקְרוֹשׁ נִקְרֹשׁ
niq'roch
tiq'r'chou
yiq'r'chou
אתן תִּקְרְשׁוּ תִּקְרֹשְׁנָה
tiq'r'chou
הן יִקְרְשׁוּ תִּקְרֹשְׁנָה
yiq'r'chou

Impératif

Masc.

אתה קְרוֹשׁ קְרֹשׁ
qéroch
qir'chou

Fém.

qir'chi
אתן קִרְשׁוּ קְרֹשְׁנָה
qir'chou

Participe passif

Masc.

qarouch
qérouchim

Fém.

qérouchah
qérouchott