Conjugaison verbe לִשְׁרוֹק (lich'roq) en hébreu

Flag לִשְׁרֹק לִשְׁרוֹק - שׁוֹרֵק [ lich'roq - chorèq ]
Flag siffler

Présent

Masc.

אני/אתה/הוא שׁוֹרֵק
chorèq
אנחנו/אתם/הן שׁוֹרְקִים
chor'qim

Fém.

אני/את/היא שׁוֹרֶקֶת
choreqett
אנחנו/אתן/הן שׁוֹרְקוֹת
chor'qott

Passé

charaq'ti

Masc.

charaq'ta
הוא שָׁרַק
charaq

Fém.

charaq'te
char'qah
charaq'nou
chéraq'tèm
char'qou
chéraq'tènn
char'qou

Futur

אני אֶשְׁרוֹק אֶשְׁרֹק
ech'roq

Masc.

אתה תִּשְׁרוֹק תִּשְׁרֹק
tich'roq
הוא יִשְׁרוֹק יִשְׁרֹק
yich'roq

Fém.

tich'r'qi
היא תִּשְׁרוֹק תִּשְׁרֹק
tich'roq
אנחנו נִשְׁרוֹק נִשְׁרֹק
nich'roq
tich'r'qou
yich'r'qou
אתן תִּשְׁרוֹקְנָה תִּשְׁרֹקְנָה
tich'roq'nah
הן יִשְׁרְקוּ תִּשְׁרֹקְנָה
yich'r'qou

Impératif

Masc.

אתה שְׁרוֹק שְׁרֹק
chéroq
chir'qou

Fém.

chir'qi
אתן שִׁרְקוּ שְׁרֹקְנָה
chir'qou

Participe passif

Masc.

charouq
chérouqim

Fém.

chérouqah
chérouqott