Conjugaison verbe לַחְמוֹד (lakh'mod) en hébreu

Flag לַחְמֹד לַחְמוֹד - חוֹמֵד [ lakh'mod - khomèd ]
Flag convoiter

Présent

Masc.

אני/אתה/הוא חוֹמֵד
khomèd
אנחנו/אתם/הן חוֹמְדִים
khom'dim

Fém.

אני/את/היא חוֹמֶדֶת
khomedett
אנחנו/אתן/הן חוֹמְדוֹת
khom'dott

Passé

khamad'ti

Masc.

khamad'ta
הוא חָמַד
khamad

Fém.

khamad'te
kham'dah
אנחנו חָמַדְנוּ
khamad'nou
khamad'tèm
kham'dou
khamad'tènn
kham'dou

Futur

אני אֶחְמּוֹד אֶחְמֹּד
ekh'mod

Masc.

אתה תַּחְמּוֹד תַּחְמֹּד
takh'mod
הוא יַחְמּוֹד יַחְמֹּד
yakh'mod

Fém.

takh'médi
היא תַּחְמּוֹד תַּחְמֹּד
takh'mod
אנחנו נַחְמּוֹד נַחְמֹּד
nakh'mod
takh'médou
yakh'médou
אתן תַּחְמְּדוּ תַּחְמֹּדְנָה
takh'médou
הן יַחְמְּדוּ תַּחְמֹּדְנָה
yakh'médou

Impératif

Masc.

אתה חֲמוֹד חֲמֹד
khamod
khim'dou

Fém.

khim'di
אתן חִמְדוּ חֲמֹדְנָה
khim'dou

Participe passif

Masc.

אתה חָמוּד
khamoud
khamoudim

Fém.

khamoudah
khamoudott